Kontakt

Sekretariatet

Dansk Psykiatrisk Selskab
Psykiatrisk Center København, afd. O
Afsnit 6233
Blegdamsvej 9
2100 København Ø

Tlf. -
FAX 38647077
Gitte-Ahle
Formand Gitte Ahle Overlæge

Retspsykiatrisk afdeling 81
PC Glostrup Ndr Ringvej 29-67
2600 Glostrup

Telefon:
Email:
formand@dpsnet.dk
Julie
Næstformand Julie Nordgaard Overlæge

Psykiatrien Øst, Region Sjælland
Smedegade 16
4000 Roskilde

Telefon:
30509763
E-mail:
julie_nordgaard@dadlnet.dk
IMG_2854
Kasserer & bestyrelsesmedlem Tove Mathiesen Speciallæge

Grenåvej 10A, 1.sal
8410 Rønde

Mobil:
51709338
Telefon:
35399111
Email:
tm@psyclinic.dk
annick
Bestyrelsesmedlem Annick Parnas Overlæge

Psykiatrisk Center Glostrup
Brøndbyøstervej 160
2605 Brøndby

Telefon:
38645612/51583785
E-mail:
annickurferparnas@dadlnet.dk
lykke2
Bestyrelsesmedlem Lykke Pedersen Overlæge

Psykiatrisk Center København, afd. O.
Edel Sauntes Allé 10
2100 København Ø

Telefon:
38647040/23638311
E-mail:
Lykke.pedersen@regionh.dk
RH
Bestyrelsesmedlem Rasmus Handest Reservelæge

Psykiatrisk Center København, Afdeling O
Edel Sauntes Allé 10
2100 København.

Telefon:
28644901
E-mail:
rasmus.dan.handest@regionh.dk
TK
Bestyrelsesmedlem Thomas Kirkegaard Overlæge

Justitsministeriet, Retspsykiatrisk Klinik
Blegdamsvej 6B, 2.
2200 København N

Email:
thomas.kirkegaard@gmail.com
Lene Hoegh-1
Bestyrelsesmedlem Lene Høgh Ledende overlæge

Psykiatrisk afdeling Aabenraa
Kresten Philipsens Vej 15
6200 Aabenraa

Mobil:
51415118
Email:
Lene.hoegh@rsyd.dk
SONY DSC
Suppleant Bjørn Ebdrup Overlæge, ph.d., klinisk lektor

Center For Neuropsykiatrisk Skizofreniforskning, CNSR
Psykiatrisk Center Glostrup
Nordre Ringvej 29
2600 Glostrup

Mobil:
26133832
Email:
Bjoern.Ebdrup@regionh.dk
Helen
Sekretariat Helen Gerdrup Nielsen Professor- og forskningssekretær

Helen tager sig af henvendelser fra DPS’ medlemmer og interessenter, herunder af henvendelser vedr. DPS’ Kalender.

Fax:
3864 7077
Email:
helen.gerdrup.nielsen@regionh.dk
Birgitte
Presseansvarlig Birgitte Ehrhardt Journalist

Birgitte har ansvaret for pressekontakten. Kontakt hende, så finder hun frem til den person, du skal tale med. Det er også Birgitte, der skriver DPS’ Medlemsbrev og Nyhedsbrev.

Telefon:
20347240
Email:
birgitte.ehrhardt@gmail.com