Kontakt

Sekretariatet

Dansk Psykiatrisk Selskab
Psykiatrisk Center København, afd. O
Afsnit 6233
Blegdamsvej 9
2100 København Ø

Tlf. -
FAX 38647077
torstenprofil
Formand Torsten Bjørn Jacobsen Overlæge

Psykiatrisk Center København, afd. O.
Edel Sauntes Allé 10
2100 København

Telefon:
23424827
E-mail:
tbj@dadlnet.dk
Pressebilleder:
Hent her
Julie
Næstformand Julie Nordgaard Overlæge

Psykiatrien Øst, Region Sjælland
Smedegade 16
4000 Roskilde

Telefon:
30509763
E-mail:
julie_nordgaard@dadlnet.dk
ulla3
Bestyrelsesmedlem Ulla Almegaard Overlæge

Retspsykiatrisk afd. R, Psykiatrisk Center Sct. Hans
Boserupvej 2
4000 Roskilde

Telefon:
38642000
E-mail:
Ulla.almegaard@regionh.dk
lykke2
Bestyrelsesmedlem Lykke Pedersen Overlæge

Psykiatrisk Center København, afd. O.
Edel Sauntes Allé 10
2100 København Ø

Telefon:
38647040/23638311
E-mail:
Lykke.pedersen@regionh.dk
annick
Bestyrelsesmedlem Annick Parnas Overlæge

Psykiatrisk Center Glostrup
Brøndbyøstervej 160
2605 Brøndby

Telefon:
38645612/51583785
E-mail:
annickurferparnas@dadlnet.dk
Anne Grethe V foto
Bestyrelsesmedlem Anne Grethe Viuff Overlæge

Regionspsykiatrien Vest, OPUS
Gl. Landevej 61
7400 Herning

Telefon:
20518030
E-mail:
anne.grethe.viuff@ps.rm.dk
_DSC0147_a (1)
Bestyrelsesmedlem Gitte Ahle Overlæge

Retspsykiatrisk afdeling 81
PC Glostrup Ndr Ringvej 29-67
2600 Glostrup

Telefon:
Email:
gitte@ahle.co
IMG_2854
Kasserer & bestyrelsesmedlem Tove Mathiesen Speciallæge

Grenåvej 10A, 1.sal
8410 Rønde

Mobil:
51709338
Telefon:
35399111
Email:
tm@psyclinic.dk
RH
Suppleant Rasmus Handest Reservelæge

Psykiatrisk Center København, Psykoterapeutisk klinik
Nannasgade 28
2200 København N

Telefon:
28644901
E-mail:
rasmus.dan.handest@regionh.dk